پاسخ به سوالات تربیتی
  
 
 
آرشیو
 
یکشنبه 15 خرداد‌ماه سال 1384
چگونه نماز را منظم بخوانم؟
 از این که نماز را به سختى آموخته و علاقه دارید به طور دایم بخوانید قابل تحسین است و قطعاً به نماز خواندن اوّل وقت موفّق خواهید شد.
اهمیت ندادن به نماز گاهی به خاطر عدم آشنایى با فلسفه نماز و گاهى به خاطر آگاه نبودن با این که ترک نماز از گناهان کبیره است صورت مى‏پذیرد. در قیامت وقتى بهشتیان از دوزخیان مى‏پرسند چرا در جهنم قرار گرفته‏اید جواب مى‏دهند ما از نمازگذاران نبودیم. بنابراین ترک نماز جنگ با تمام پیامبر است اینک راه درمان:
1- آشنا شدن و آشنا کردن به فلسفه و حقیقت نماز و این که گمشده بشر آرامش است و به نماز خواندن بشر به آرامش و تعادل روحى مى‏رسد خداوند مى‏فرماید: «الا بذکر اللَّه تطمئن القلوب؛(1) آگاه باشید که با یاد خدا دل‏ها آرامش پیدا مى‏کند نماز مهمترین عامل یاد خدا است اقم الصلوة لذکرى.(2) خداوند مى‏فرماید نماز را به خاطر یاد من بخوانید ضمناً بدانید که لذّت زندگى در کسب علم و دانش است سعى کنید بر درس و علم آموزى بیفزایید.
2- براى رفع سهل انگارى باید به نماز اهمیت داد و آفات ترک نماز را باید فهمید که چگونه خداوند  مى‏فرماید: فویل للمصلین الذین هم عن صلاتهم ساهون؛(3) واى بر نمازگزاران کسانى که در نماز شان سهل انگارى مى‏کنند.
.
پى نوشت‏ها:
1. سوره رعد، آیه 28.
2. سوره طه، آیه 14.

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 73186


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها